Santhera Pharmaceuticals Holding AG
W styczniu 2016 roku do grona partnerów Ewopharma AG dołączyła firma...
Więcej

Pharmacosmos A/S
W styczniu 2013 roku do grona partnerów firmy Ewopharma AG dołączyła...
Więcej

Pomoc dla powodzian
W okresie wakacyjnym Ewopharma AG wzięła udział w akcji pomocy dla...
Więcej

Firma


W dniu 1 kwietnia 1959 r. Marcel R. Leclerc oraz Ernst Wohlgemuth, poprzednio pracujący w CILAG Ltd., utworzyli wspólnie niewielką spółkę w Schaffhausen. Spółka ta nazywała się M.R. LECLERC & Co. a jej działalność obejmowała udzielanie licencji na produkty farmaceutyczne na arenie międzynarodowej oraz marketing farmaceutyków w Europie Wschodniej. Na samym początku cały personel spółki liczył cztery osoby i firma współpracowała z dwoma partnerami, którym oferowała swoje usługi: Lab. OM S.A. w Genewie oraz BRACCO s.p.a w Mediolanie.
 
Firma M.R. LECLERC & Co. rozwijała się dobrze i przy stale rosnącej liczbie zatrudnianego personelu szybko przeprowadziła się do większej siedziby mieszczącej się 
przy Vorder­gasse 43 w mieście Schaffhausen. To właśnie tutaj, w historycznej kamienicy SITTICH (“Pod Papugami”) do dzisiaj znajduje się siedziba spółki.
 
W latach 60-tych i 70-tych firma zatrudniała miejscowych przedstawicieli w Pradze, Warszawie, Budapeszcie, Bukareszcie i w Sofii, którzy początkowo prowadzili działalność w przedstawicielstwach w firmach państwowych, dopóki nie pozwolono im na otwarcie własnych biur.
 
W latach 80-tych dalszymi krokiem w kierunku przyszłego sukcesu było wylicenjonowanie substancji Inosinum pranobexum od New­port Pharmaceuticals Ltd. (USA) oraz opracowanie własnego produktu, doustnego toniku o korzystnym działaniu na włosy pod nazwą Revalid®.
 
Dostosowując się do przemian w krajach Europy Środkowo-Wschodniej w latach 90-tych firma utworzyła w pełni samodzielne spółki i przedstawicielstwa. W roku 1992 spółka otrzymała nową nazwę Ewopharma AG.
 
Miejscowy personel firmy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej liczy w chwili obecnej ponad 350 osób, poza tym wspiera go kilkanaście osób zatrudnionych w Schaffhausen i to ich wiedza specjalistyczna, kwalifikacje oraz wysoka motywacja sprawiają, że spółka rozwija się dynamicznie. Firmie Ewopharma AG dwukrotnie przyznano Dyplom Zasługi (Polsko-Węgierskie Towarzystwo Radiologiczne) oraz honorowe członkowstwo w Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniu Radiologicznym.
 

© 2012, Blue Horizons