Santhera Pharmaceuticals Holding AG
W styczniu 2016 roku do grona partnerów Ewopharma AG dołączyła firma...
Więcej

Pharmacosmos A/S
W styczniu 2013 roku do grona partnerów firmy Ewopharma AG dołączyła...
Więcej

Pomoc dla powodzian
W okresie wakacyjnym Ewopharma AG wzięła udział w akcji pomocy dla...
Więcej

Pharmacosmos A/S

W styczniu 2013 roku do grona partnerów firmy Ewopharma AG dołączyła firma Pharmacosmos A/S - duński producent preparatów żelaza dożylnego.
Ewopharma AG w ramach tej współpracy zajmuje się marketingiem i promocją sprzedaży leków oraz organizacją i realizacją działań edukacyjnych, a także jest przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego w sprawach związanych z bezpieczeństwem stosowania i monitorowaniem działań niepożądanych produktów leczniczych firmy Pharmacosmos w Polsce.
 
Pharmacosmos A/S jest rodzinną firmą farmaceutyczną, założoną w 1965 roku przez dr Henryka M. Christensen’a. Siedziba firmy znajduje się w Danii, gdzie usytuowany jest również park technologiczny do produkcji i opracowywania nowych produktów leczniczych.

Pharmacosmos A/S jest wiodącą firmą farmaceutyczną, która dostarcza wysokiej jakości dożylne preparaty żelaza dla blisko 30 krajów świata.
Domeną firmy  Pharmacosmos A/S jest tworzenie  produktów leczniczych stosowanych w  leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza w obszarze medycyny i weterynarii.
Pharmacosmos A/S posiada wysokie standardy w odniesieniu do jakości produktu, czystości, bezpieczeństwa i skuteczności.
Produkcja leków odbywa się  zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki  Produkcyjnej (GMP) , a firma została zaopiniowana przez Duńską Agencję Leków (DKMA) jako producent sterylnych kompleksów węglowodanowych żelaza.
We wrześniu 2005 roku amerykańska Agencja d.s. Żywności i Leków ( FDA) poddała  szczegółowej inspekcji i oceniła pozytywnie wyposażenie, procesy i kontrolę jakości całego kompleksu produkcyjnego Pharmacosmos A/S (13 000 m²). 
Pharmacosmos A/S prowadzi i koordynuje również intensywne działania badawcze, które pozwalają na rozpoznawanie nowych zastosowań polimerów węglowodanowych żelaza.
 
Link - Dowiedz się więcej o produktach leczniczych ze wskazaniem do leczenia niedokrwistości z niedoboru żelaza - www.pharmacosmos.com
Pharmacosmos A/S
Roervangsvej 30
DK-4300 Holbaek, Denmark

© 2012, Blue Horizons